Specjalnością naszej firmy są powłoki chromu technicznego białego oraz dyfuzyjne zabezpieczenie mikroporów chromu białego chromem czarnym. Dużymi zaletami chromu technicznego jest jego gładkość, odporność chemiczna i mały współczynnik tarcia warstw chromu, co razem z wysoką twardością (850 - 1100 HV) daje dużą trwałość powłoki. Ponadto mała adhezja powłok chromowych powoduje, że zmniejsza się do minimum przylepianie odpadów do pracujących powierzchni.

Posiadamy wanny do chromowania do 3000 mm. Z uwagi na powyższe właściwości chromu i możliwości produkcyjne jako jedna z nielicznych firm wykonujemy regenerację części oraz krystalizatorów miedzianych używanych w ciągłym procesie odlewania miedzi.


Chromowanie techniczne posiada bardzo wiele zastosowań. Powoduje utwardzenie powierzchni (70Hrc) jak również siedmiokrotne zmniejszenie powierzchni tarcia co prowadzi do znacznego wrostu żywotności elementu. Metodą chromowania technicznego można także regenerować wyrobiony element (powoduje to powiększenie wymiaru nawet o 0,5mm). Chromuje sie także formy do przechowywania tworzyw sztucznych, szkła, gumy itp. które dzieki temu lepiej spełniają swoją funkcję, wydłuża się wytrzymałość formy i otrzymuje się lepszej jakości wyrób. Co bardzo ważne, główny materiał formy nie ma kontaktu z kwaśnymi i żrącymi materiałami. Do produktów chromowanych technicznie nie przywiera żaden materiał, ma to ogromne znaczenie w produkcji chemicznej i spożywczej.