Specjalnością naszej firmy są powłoki chromu technicznego białego oraz dyfuzyjne zabezpieczenie mikropęknięć chromu białego chromem czarnym.

Dużymi zaletami chromu technicznego jest jego gładkość, odporność chemiczna i mały współczynnik tarcia warstw chromu, co wraz z wysoką twardością (850 - 1100 HV) daje dużą trwałość powłoki. Ponad to mała adhezja powłok chromowych powoduje, że zmniejsza się do minimum przylepianie odpadów do pracujących powierzchni.

Z uwagi na powyższe właściwości chromu i możliwości produkcyjne jako jedna z nielicznych firm wykonujemy regenerację części oraz krystalizatorów miedzianych używanych w ciągłym procesie odlewania miedzi. Natomiast powłoki chromowe koloru czarnego łączą ze sobą wysokie walory dekoracyjne ze znaczną funkcją ochronną. W zależności od metod przygotowania podłoża, oraz parametrów zastosowanej technologii, powłoki te mogą być matowe, błyszczące lub satynowe. Powłoki chromu czarnego ze względu na swoje właściwości, znalazły zastosowanie w przemyśle maszynowym, górniczym i motoryzacyjnym. Wiele firm próbuje barwienie na czarno nazwać chromowaniem czarnym.

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że chromowe powłoki czarne mogą być nakładane elektrolitycznie z bezsiarczanowych kąpieli chromowych z odpowiednimi katalizatorami. Proces jest prowadzony w ścisłej zależności temperatury od gęstości prądu. W przeciwieństwie do elektrolitycznych, krystalicznych powłok chromowych, powłoki koloru czarnego są amorficzne.